A mesterséges intelligenciának óriási szerepe lehet az egészségügyi diagnosztikában itthon is, elsősorban a mammográfiában és a vastagbélrák-szűrésben
Lengyel Györgyi, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) egészséggazdaságért felelős miniszteri biztosa hétfőn Budapesten a Semmelweis Egyetem mint a mesterséges intelligencia motorja a népegészségügyben című szakmai találkozón fentieket emelte ki és a következőkről tájékoztatott:
2018 végén megalakult a Mesterséges Intelligencia Koalíció, egy “jogi forma nélküli együttműködési fórum”, amelynek egyik legfontosabb feladata a mesterségesintelligencia-stratégia kidolgozása széles szakmai egyeztetésekkel. A stratégia “három beavatkozási területe” az adattermelés, a kutatás, fejlesztés, innováció, valamint a társadalmi tudatosítás, tehát a “széleskörű társadalmi megértés elősegítése”.
Merkely Béla, Semmelweis Egyetem rektora elmondta, hogy az ITM tématerületi kiválósági programja keretében több mint 1,7 milliárd forint támogatást nyert el az intézmény. Ennek köszönhetően 11 transzlációs alprojektben használják a mesterséges intelligencia módszereit. Szólt arról is, hogy az innováció fontos része az egyetem mindennapi tevékenységének. A klinikai gyakorlatban ugyanis naponta szembesülnek olyan feladatokkal, amelyek szükségessé teszik az újabb és újabb diagnosztikus vagy terápiás technológiákat.
Hozzászólás hozzáadása